وبلاگ روابط عمومي
نوشته های حسين امامی درباره ارتباطات، روابط عمومي و رسانه های نوین 
نويسندگان
لینک های ویژه
قابل توجه دانشجویان محترم واحد 11 علمی کاربردی مقاطع کاردانی و کارشناسی روابط عمومی که ترم نیمسال اول 93-94 با بنده کلاس داشتند.

تمام نمره ها برای دروس دیپلماسی فرهنگی، پژوهش های اینترنتی، سواد رسانه ای، متون تخصصی زبان انگلیسی، کاربینی و کارورزی ها را ثبت کرده ام. اگر نمره ای مربوط به کاربینی و کارورزی شما وارد نشده به چند دلیل زیر است:

1- نام شما در لیست کلاسی نبوده است

2- کار تحقیقی و دفترچه کاربینی یا کارورزی به من تحویل نشده است.

لطفا تا قبل از اتمام مهلت ثبت نمره ها در سایت سجاد دانشگاه (20 بهمن 1393) یا در زیر همین مطلب با مشخصات تان نظر بگذارید و یا از طریق ایمیل مراتب را به اطلاع بنده برسانید.

با تشکر


برچسب‌ها: واحد 11, روابط عمومی
[ سه شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 1:16 ] [ حسين امامي ]
مقاله زیر مطلبی است که برای درس پژوهش های اینترنتی تدریس شده است و برای امتحان پایان ترم مهم است. در ادامه مطلب با ورود رمز عبور که در کلاس داده شده دانلود کنید.

 

 


برچسب‌ها: پژوهش اینترنتی
ادامه مطلب
[ پنجشنبه یازدهم دی ۱۳۹۳ ] [ 12:15 ] [ حسين امامي ]
اين مطلب را در دوران دانشجويي مقطع كارشناسي ارشد ارتباطات  يعني ترم تحصيلي سال 86-85 تهيه كردم. با اينكه پيش از اين در اينترنت منتشر شده بود ولي با توجه به ايميل برخي از دوستان در وبلاگم نيز متن كامل را قرار مي دهم.  + و +

گفتمان (Discourse) شکلي از کاربرد گفتگو است، اما به صورتي کلي تر. بدين معنا که در گفتمان تنها معناي ظاهري مطرح شده در گفتگو نقش ندارد بلکه شرايط زماني، مکاني، اجتماعي، فرهنگي و سياسي را به صورت پنهان با خود در بردارد.

در نظر فوکو، گفتمان ها درباره موضوعات صحبت نمي کنند و هويت موضوعات را تعيين نمي کنند بلکه سازنده موضوعات اند و در فرايند اين سازندگي مداخله خود را پنهان مي کنند. گفتمان روشن مي سازد چه کسي در چه زماني و با چه آمريتي صحبت مي کند. ...


برچسب‌ها: تحليل, گفتمان, انتقادي, فركلاف, ون‌ دايك
ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۲ ] [ 12:21 ] [ حسين امامي ]
«پژوهشنامه روابط عمومی» به صاحب امتیازی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، به مدیرمسئولی دکتر محمد مهدی فتوره چی و سردبیری دکتر حسین امامی  منتشر می شود.

این فصلنامه علمی قرار است به عنوان یک نشریه با گرید علمی-ترویجی با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عرضه شود.  سیدتقی کمالی جانشین سردبیر پژوهشنامه روابط عمومی خواهد بود.

اولین جلسه اعضای تحریریه این فصلنامه با حضور خانم دکتر شهناز هاشمی و آقایان دکتر فتوره چی، دکتر اسماعیل قدیمی، دکتر حسین امامی و سیدتقی کمالی در محل موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد و در جلسات بعدی این فصلنامه اعضای دیگر هیات تحریریه  که شامل اعضای هیات علمی، پژوهشگران و مدرسان عملگرا و برجسته روابط عمومی دانشگاه های کشور هستند حضور می یابند.

این فصلنامه از مقالات علمی، تحلیلی و پژوهشی که در توسعه و بسط مفاهیم و ادبیات دانش روابط عمومی، شناخت و شرح حوزه های نظری و کاربردی مرتبط که در معرفی، ترویج و ارتقای روابط عمومی اثرگذار باشد، استقبال می کند.

پژوهشگران، استادها، دانشجویان و نویسندگان حوزه ها و گرایش های علمی مرتبط با تخصص روابط عمومی برای انتشار مقاله علمی و گزارش پژوهشی می توانند آثار خود را به نشانی الکترونیک prrjut@gmail.com ارسال کنند.


برچسب‌ها: فصلنامه, علمی, روابط عمومی, دانشگاه تهران
[ جمعه ششم دی ۱۳۹۲ ] [ 20:43 ] [ حسين امامي ]
اولین شمازه از فصلنامه علمي رسانه هاي نوين و فرهنگ (زمستان ۱۳۹۱) را می توانید از اینجا دانلود کنید.

صاحب امتياز: موسسه مطالعات و تحقيقات اجتماعي دانشگاه تهران
مدير مسئول:  سيد ضياء هاشمي

سردبير:  محمد مهدي فتوره چي

اعضاي هيات تحريريه اين نشريه عبارتند از:

دكتر حسام الدين آشنا، دكتر يونس شكرخواه، دكتر عليرضا دهقان، دكتر مسعود كوثري، دكتر حسينعلي افخمي، دكتر سيد محمود شهابي، دكتر تژا مير فخرايي، دكتر غلامرضا آذري، دكتر محمد مهدي فتوره چي

دومین شماره از این فصلنامه علمی-ترویجی نیز منتشر شده است و چکیده مقالات مصوب آن در وبلاگ این ژورنال قابل مشاهده است. به زودی فایل کامل شماره دوم نشریه در سایت موسسه قرار خواهد گرفت.

ضمنا مقاله مشترکی که به اتفاق خانم دکتر احدزاده با عنوان «الگوي ارتباطات بحران مؤثر با حضور رسانه هاي اجتماعي» تهیه شده، در  شماره دوم این فصلنامه منتشر شده است.


برچسب‌ها: رسانه های نوین, فصلنامه علمی, دانلود
[ جمعه ششم دی ۱۳۹۲ ] [ 20:15 ] [ حسين امامي ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

دکتری علوم ارتباطات هستم و علاقمند به مباحث تکنولوژی و رسانه های نوین. موضوع تزم وب2 و شبکه های اجتماعی است. دروس مرتبط با روزنامه نگاری، روابط عمومی و رسانه را در دانشگاه و سازمانها تدریس می کنم. این وبلاگ عمدتا با رویکردی علمی و کاربردی به علوم ارتباطات می پردازد.
Daily entries on Public Relations, Communications and New Media Studies from Hossein Emami, PhD of Communication. My thesis topic is web 2.0 and social networking sites. I teach courses related to journalism and new media at the University.
امکانات وب